mrym beat پنجشنبه 11 خرداد 1396 01:22 ب.ظ نظرات ()

این روزنامه نوشت: «رفتار برگزارکنندگان بازی الهلال عربستان و استقلال خوزستان (ایران) در دوحه، پایتخت قطر، برای آبی‌پوشان الهلال تعجب برانگیز نبود، چراکه آنها به چنین اقدامات تحریک آمیزی که پیش از انجام هر دیدار آسیایی انجام می شد، عادت کرده اند. با این حال، این‌بار شاهد یک اختلاف زیاد با دفعات پیش بودیم. پیشتر اقدامات تحریک آمیز فقط در زمین تیم‌های ایرانی و یا شهرهای این کشور انجام می شد و تیم های ایرانی اختلافات عقیدتی و سیاسی با عربستان سعودی را به داخل مستطیل سبز می کشاندند و تمامی قوانین فدراسیون فوتبال آسیا را زیر پا می گذاشتند.

اما این‌بار، کاروان تیم الهلال از رفتار ایرانیان برگزارکننده بازی با استقلال خوزستان در دوحه شوکه شد. با اینکه در این بازی، الهلال میزبان محسوب می شد، اما رفتار بسیار نامناسبی با هواداران این تیم انجام شد و در طرف مقابل، با هواداران استقلال خوزستان بسیار خوب رفتار شد. متأسفانه ایرانیان برگزارکننده مسابقه با کاروان الهلال در خصوص مسائل سیاسی مناقشه می کردند! آنها این اقدام را برای تحریک کاروان الهلال و تلاش برای خارج کردن آنها از فضای مسابقه انجام دادند.»

در ادامه این گزارش آمده است و به نقل از یک منبع آگاه آمده است که کاروان الهلال به همین خاطر شب سختی را پشت سر گذاشته است: «در همین ارتباط، یک منبع محلی به ریاض گقت که کاروان الهلال در شب مسابقه با استقلال خوزستان، لحظات سخت و تحریک کننده ای را پشت سر گذاشتند. این منبع در این خصوص گفت: تیم ایرانی با استقبال گسترده برگزارکنندگان این مسابقه مواجه شد و در مقابل، الهلال هیچ بهره ای در این زمینه نبرد. همین مسأله موجب شد تا کاروان الهلال پس از پایان مسابقه، ساعت ها در دوحه بمانند تا بدین ترتیب خستگی فضای بسیار سنگینی را که با آن مواجه بودند، رفع کنند»!